1) Zn (NO4) 2+Li3PO4

2) AlF3+K3PO4

Ответы (1)
  1. Д
    26 апреля, 23:38
    0
    1) 6Zn (NO3) 2+2Li3PO4=Zn3 (PO4) 2+6LiNO3

    2) AlF3+K3PO4=AlPO4+3KF