Превратите С H3-CH3-› CH3-CH2CL-› CH2=CH2-› CH3-CH2OH

+2
Ответы (1)
  1. 30 марта, 03:23
    0
    СН3-СН3 + Сl2 - > CH3-CH2-Cl + HCl

    CH3-CH2-Cl - > CH2=CH2 + HCl

    CH2=CH2 + HOH - > CH3-CH2-OH