С→CO→CO2→NaCO3→ NaHCO3→Ba (HCO3) 2

+3
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 23:06
    0
    1) 2 С + O2 = 2CO

    2) 2CO + O2 = 2CO2

    3) CO2 + 2NaOH = Na2CO3 + H2O

    4) Na2CO3 + CO2 + H2O = 2NaHCO3

    5) 2NaHCO3 + BaCl2 = Ba (CO3) 2 + 3NaCl