C2H5OH>A>CH3-CH2-CL что за вещество А?

+1
Ответы (2)
  1. 26 июня, 07:15
    0
    C2H5OH + HCl - - - > CH3-CH2-Cl + H2O
  2. 26 июня, 08:52
    0
    А - СH2=CH2

    CH3-CH2OH = CH2=CH2+H2O

    CH2=CH2+HCl = CH3-CH2Cl