CaO-Ca (OH) 2-Ca (No5) 2

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 13:20
    0
    CaO+Н2 О=Ca (OH) 2

    Ca (OH) 2+2 НNO3=Ca (NО3) 2+2H2O