Al--alcl3-al (oh) 3-al2o3-al2 (so4 (2

+1
Ответы (1)
  1. 27 июля, 03:00
    0
    1.2Al+3Cl2=2AlCl3.

    2. AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl.

    3.2Al (OH) 3=Al2O3+3H2O.

    4. Al2O3+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+3H2O.