Na2S ← Na→ Na2O2→ Na2 О→ NaOH → NaCl→ Na NO3

+2
Ответы (1)
  1. 31 марта, 16:21
    0
    2Na + S = Na2S

    Na + 02 = Na202

    Na2O2 = 2Na2O + 02

    Na2O + H2O = 2NaOH

    NaOH + HCl = NaCl + H2O

    NaCl + H2NO3 = NaNO3 + 2HCl