SO3+Mg (OH) 2=что будет?

+4
Ответы (2)
  1. 4 октября, 22:13
    0
    SO3 + Mg (OH) 2=MgSO4 + H2O
  2. 4 октября, 23:53
    0
    SO3 + Mg (OH) 2 = MgSO4 + H2O