Осуществите следующие прtвращения: Al - >AlCl3 - >Al (OH) 3 - >KAlO2 - >K[Al (OH) 4]

+3
Ответы (1)
  1. 6 января, 17:01
    0
    2Al + 3Cl2 = 2 AlCl3 или можно так 2Al + 6 HCl = 2 AlCl3 + 3 H2

    AlCl3 + 3 NaOH = Al (OH) 3 + 3 NaCl

    Al (OH) 3 + KOH - - (сплавление) - >KAlO2 + 2 H2O

    KAlO2 + 2 H2O = K[Al (OH) 4]