Al → Al2O3 → Al2 (SO4) 3 → Al (OH) 3 → KAlO2 → Al (OH) 3

+5
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 23:06
    0
    4Al+3O2=2Al2O3

    Al2O3+H2SO4=Al2 (SO4) 3+H2O

    Al2 (SO4) 3+CuOH=Al (OH) 3+CuSO4

    Al (OH) 3+KOH=KAlO2+2H2O

    KAlO2+H2SO4=Al (OH) 3+K2SO4