Са-Са0-Са (OH) 2-CaCL2-Ca

+2
Ответы (1)
  1. 10 июня, 04:32
    0
    Са - СаO - Са (OH) 2 - CaCl2 - Ca

    1. 2Ca + O2 = 2CaO

    2. CaO + H2O = Ca (OH) 2

    3. Ca (OH) 2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O

    4. CaCl2 + 2Na = 2NaCl + Ca