p-p2o5-h3po4-k3po4-na3po4 Прошу помогите!

+3
Ответы (1)
  1. 19 апреля, 23:09
    0
    1) 4P + 5O2 = 2P2O5

    2) P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    3) P2O5 + 6KOH = 2K3PO4 + 3H2O

    4) P2O5 + 6NaOH = 2Na3PO4 + 3H2O