1) Na - > NaOH - > NaHCO3 - > Na2SO4 - > NaOH

2) SnCl2 - > Sn - > K2SnO2

3) AgNO3 - > Ag - > Ag2SO4

+3
Ответы (2)
  1. 31 января, 01:43
    0
    1 / Na - > NaOH - > NaHCO3 - > Na2SO4 - > NaOH

    1) 2Na + 2H2O - - > 2NaOH + H2

    2) NaOH + CO2 - - > NaHCO3

    3) 2NaHCO3 + H2SO4 - - > Na2SO4 + 2H2O + 2CO2

    4) Na2SO4 + Ba (OH) 2 - - > 2NaOH + BaSO4

    2 / SnCl2 - > Sn - > K2SnO2

    1) SnCl2 + Zn - - > Sn + ZnCl2

    2) Sn + 2KOH - - > K2SnO2 + H2

    3 / AgNO3 - > Ag - > Ag2SO4

    1) 3AgNO3 + Al - - > Al (NO3) 3 + 3Ag

    2) 2Ag + 2 H2SO4 (конц.) - - > Ag2SO4 + SO2 + 2H2O
  2. 31 января, 04:14
    0
    2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    NaOH + CO2 = NaHCO3

    2NaHCO3 + H2SO4 = Na2SO4 + CO2 + 2H2O

    Na2SO4 + Ba (OH) 2 = BaSO4 + 2NaOH

    SnCl2 + Zn = ZnCl2 + Sn

    Sn + 2KOH = K2SnO2 + H2

    2AgNO3 + Zn = 2Ag + Zn (NO3) 2

    2Ag + 2H2SO4 (горяч, конц) = Ag2SO4 + SO2 + 2H2O