FeCl2+Ca (OH) 2=?

Na2SO3+H3PO4=?

CaCl2+Na3PO4=?

+5
Ответы (2)
  1. 28 мая, 13:13
    0
    FeCl2 + Ca (OH) 2 = Fe (OH) 2 + CaCl2

    3 Na2SO3 + 2 H3PO4 = 2 Na3PO4 + 3 SO2 + 3 H2O

    3CaCl2 + 2Na3PO4 = 6NaCl + Ca3 (PO4) 2
  2. 28 мая, 14:35
    0
    3Na2CO3 + 2H3PO4 = 2Na3PO4 + 3CO2 + 3H2O

    3CaCl2 + 2Na3PO4 = 6NaCl + Ca3 (PO4) 2

    FeCl2 + Ca (OH) 2 = Fe (OH) 2 + CaCl2