Вычеслите массу 48*10^23 молекула азота.

+2
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 08:55
    0
    N = m/M = N/Nα

    M (N₂) = 28 г/моль,

    Nα = 6,02*10²³ моль⁻¹ ⇒

    m = M*N/Nα = 28*48*10²³/6,02*10²³ = 223,26 г