Al>Al2O3>AlCl3>Al (OH) 3>Al2O3>Al2 (SO4) 3>BaSO4

+1
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 16:55
    0
    1) 4Al+3O2=2Al2O3

    2) Al2O3+6KCl=2AlCl3+3K2O

    3) AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl

    4) 2Al (OH) 3+3LiO=Al2O3+6LiOH

    5) Al2O3+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+3H2O

    6) Al2 (SO4) 3+Ba (OH) 2=Al (OH) 3+BaSO4