Са - СаО - Са (ОН) 2 - Са SО4 - СаСl2-CaS

+5
Ответы (1)
  1. 28 января, 23:34
    0
    1) 2 Сa + O2=CaO

    2) CaO + H2O=Ca (OH) 2

    3) Ca (OH) 2 + H2SO4 = CaSO4 + 2H2O

    4) CaSO4 + BaCl = CaCl2 + BaSO4

    5) CaCl2 + H2S = CaS + 2HCl