P - >P2O5 - > H3PO4 - > Na3PO4 - > NaCI

+3
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 10:21
    0
    4P + 5O2 = 2P2O5

    P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    H3PO4 + 3NaOH = Na3PO4 + 3H2O

    2Na3PO4 + 3MgCl2 = Mg3 (PO4) 2 + 6NaCl