2,4-диметилгептен-1

3-етилоктен-2

+5
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 20:34
    0
    1) CH2=C (CH3) - CH2-CH (CH3) - CH2-CH2-CH3 2,4-диметилгептен-1

    2) CH3-C=C (C2H5) - CH2-CH2-CH2-CH2-CH3 3-этилоктен-2