Осуществить превращение:

S-K2SO3-K2SO4-BaSO4

+1
Ответы (1)
  1. 3 октября, 20:44
    0
    3S + 6KOH = K2SO3 + 2K2S + 3H2O

    2K2SO3 (разб.) + O2 = 2K2SO4

    K2SO4 + Ba (OH) 2 = BaSO4 + 2KOH