Aflati volumul si aria totala a unui cub care are suma lungimilor muchiilor egala cu 48 cm.

+5
Ответы (1)
  1. 21 января, 07:27
    0
    Volum = 48 * 6 * 6 = 1728 cm

    arie totala a unui cub = 48 * 6 = 288 cm