Треугольник ABC

дано: AB=13 CB=12

найти: AC

формула AB=√AC²+CB²

+2
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 22:29
    0
    AC=√AB (в квадрате) - СВ (в квадрате) = √13 (в квадрате) - 12 (в квадрате) = √169-144=√25=5