N (m-n) + 2m (n-m). Нужно вынести общий множитель за скобки. Тема разложение многочленов на множители.

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 01:31
    0
    N (m-n) + 2m (n-m) = N (m - n) - 2m (m - n) = (m - n) (N - 2m)