Q1=q2

F=0,1H

r=6

q=?

+2
Ответы (1)
  1. 20 января, 08:06
    0
    Дано

    q1=q2

    F=0,1H

    r=6

    k = 9*10^9

    найти

    q=?

    решение

    F = k*q^2 / r^2

    q = r √F/k = 6 * √ (0.1/9*10^9) = 0.00002 Кл = 20 мкКл