Дано: Т1=283 Кельвин, Т2 = 373 Кельвин, Т = 310 Кельвин, м1=200 кг.

Найти: м2=?

+4
Ответы (1)
  1. 23 марта, 07:05
    0
    T = (m1T1+m2T2) / (m1+m2)

    310=200*283+m2*373) / (200+m2)

    62000+310m2=56600+373m2

    63m2=5400

    m2=85.7 кг.