Вертолёт МИ-4 двигается равномерно. пролетел 1,4 км. за 20 с. какова его скорость

+5
Ответы (1)
  1. 21 февраля, 12:40
    -1
    Дано: СИ Решение:

    S=1.4 км 1400 м V=S/t V = 1400/20=70 м/с

    t=20 с