Энергия 100 эВв системе СИ равна (10^{-19} Дж)

Варианты ответов: 1) 1600 2) 160 3) 1.6 4) 16

+2
Ответы (1)
  1. 16 октября, 15:11
    0
    1 эВ=1,6*10^-19 Дж

    100*1,6*10^-19=160*10^-19 Дж Ответ 2