20^х+4 + 20^х+5=1,05

+5
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 10:48
    0
    40 х + 9 = 1.05

    40 х = - 7.95

    х = - 0.19875

    20 * - 0.19875 + 4 + 20 * - 0.19875 + 5 = 1.05

    -3.975 + 4 + - 3.975 + 5 = 1.05

    0.025 + 1.025 = 1.05