8*x^3 + 12x^2 + 6x + 1=0

+3
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 05:04
    0
    8*^3+12*^2+6*+1=0

    (2*+1) (4*^2-2*+1) + 6 * (2*+1) = 0

    (2*+1) (4*^2+4*+1) = 0

    (2*+1) (2*+1) ^2=0

    (2*+1) ^3=0

    2*=1

    *=0,5