а) - 0,12: (-1/4/5)

б) (48-57) : 0,9

в) (-24,6+13,8) ; 2,7

+5
Ответы (1)
  1. 27 августа, 02:15
    0
    А) - 1/4:5=-1/4*1/5=-1/20

    -0,12/-1/20=-12/10*-20/1=24

    б) (48-57) = - 9

    -9/0,9=-9*10/9=-10

    в) (-24,6+13,8) = - 10,8

    -10,8:2,7=-108/10*10/27=-108/27=-4