73: (6 + 11) =

6 5 3

+4
Ответы (1)
  1. 16 августа, 23:37
    0
    73/6 : (6/5 + 11/3) = 2 1/2.

    1) 6/5 + 11/3 = 18/15 + 55/15. = 73/15.

    2) 73/6 : 73/15 = 73/6 * 15/73 = 5/2 = 2 1/2.