16-y^2

1/8km^3 + kn^3

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 09:33
    0
    16-y^2 = (4-y) * (4+y)

    1/8km^3 + kn^3 = k * (1/2m+n) * (1/4m^2-1/2mn+n^2)