30 * (-0,1) ³+7 * (-0,1) ²-3,9

+3
Ответы (1)
  1. 17 января, 12:54
    0
    1) (-0.1) ^3=-0.001

    2) (-0.1) ^2=0,01

    3) 30 * (-0,001) = - 0.03

    4) 7*0.01=0.07

    5) - 0.03+0,07=0.04

    6) 0.04-3.9=-3,86