6 а⁴-2 а (3 а²+7) ху (х-у) - 2 ху (х+у)

10 ху+15 у² 2 у⁴-6 у^7

+3
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 13:43
    0
    6 а^4-2 а (3 а^2+7) ху (х-у) - 2 ху (х+у) = 2 (3 а^4-а (3 а^2+7) ху (х-у) - ху (х+у)) = 2 (3 а^4 + (-3 а^3 ху - 7 аху) (х-у) - х^2 у-ху^2) = 2 (3 а^4-3 а^3 х^2 у+3 а^3 ху^2-7 ах^2 у+7 аху^2-х^2 у-ху^2)