25-[2+5y-3 (y+2) ]=3 (2y-5) - [5 (y-1) - 3y+3]

+4
Ответы (1)
  1. 22 мая, 09:26
    0
    25 - (2+5 у-3 (у+2)) = 3 (2 у-5) - (5 (у-1) - 3 у+3)

    25 - (2+5 у-3 у-6) = 6 у-15 - (5 у-5-3 у+3)

    25 - (2 у-4) = 6 у-15 - (2 у-2)

    25-2 у+4=6 у-15-2 у+2

    -6 у=-15+2-25-4

    -6 у=-42

    у=7