0.15 * (х+4) - 6=1.2 х-21

+4
Ответы (1)
  1. 2 мая, 13:18
    0
    0.15 х + 0.6-6=1.2 х-21

    0.15 х-1.2 х=6-0.6-21

    -0.05 х=-15.6

    х=-15.6: (-0.05)

    х=+312