21,5 (4 х-1) + 8 (12,5-9 х) = 82

+5
Ответы (1)
  1. 8 мая, 12:02
    0
    86x-21,5+100-72x=82

    86x-72x=82-100+21,5

    14x=3,5

    x=0,25