Разложите на множетели

x^3+2x^2+x+2

4x-4y+xy-y^2

+4
Ответы (2)
  1. 26 сентября, 13:17
    0
    X³ + 2x² + x + 2 = x² • (x + 2) + x + 2 = (x² + 1) • (x + 2)

    4x - 4y + xy - y² = 4 • (x - y) + y • (x - y) = (4 + y) • (x - y)
  2. 26 сентября, 14:43
    0
    X^3 + 2x^2 + x + 2 = x^2 (x + 2) + x + 2 = (x + 2) (x^2 + 1)

    4x - 4y + xy - y^2 = 4 (x - y) + y (x - y) = (x - y) (4 + y)