10^-1+5^2.

(2/3) ^-1 + (-1,7) ^0-2^3

+1
Ответы (1)
  1. 21 июля, 16:22
    0
    10^-1+5^2=0,1+25=25,1. (2/3) ^-1 + (-1,7) ^0-2^3=1,5+1-8=2,5-8 = - 5,5.