M2-n2+m-n=

(y-2) 2-y (y-2)

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 17:28
    0
    M2-n2+m-n=2 (m-n) + (m-n) = (m-n) (2+1)

    (y-2) 2-y (y-2) = (y-2) (2-y) = (y-2)