2y+3/2y+2 - Y+1/2y-2+1/y^2-1=0

+3
Ответы (1)
  1. 24 августа, 10:54
    0
    (2 у+3/2 у+2) - (у+1/2 у-2) + (1/у²-1) = 0 у≠-1, у≠1

    (2 у+3/2 (у+1)) - (у+1/2 (у-1)) + (1 / (у+1) (у-1)) = 0

    ((у-2) (2 у+3) - (у+1) ²+2/2 (у-1) (у+1)) = 0

    (2 у²+3 у-2 у-3 - (у²+2 у+1) / 2 (у-1) (у+1)) = 0

    (2 у²+3 у-2 у-3-у²-2 у+-1/2 (у-1) (у+1)) = 0

    (у²-у-2/2 (у-1) (у+1)) = 0

    (у²+у-2 у-2/2 (у-1) (у+1)) = 0

    (у (у+1) - 2 (у+1) / 2 (у-1) (у+1)) = 0

    ((у+1) (у-2) / 2 (у-1) (у+1)) = 0

    (у-2/2 (у-1)) = 0

    у-2=0

    у=2, у≠-1, у≠1

    Ответ: у=2