А) 5 х + (3 х-7) = 9

б) 3 у - (5-у) = 11

в) 48-11 - (9 а+2)

г) 13 - (5 х+11) = 6 х

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 00:10
    0
    А) 5 х + (3 х-7) = 9

    5 х+3 х-7=9

    8 х=9+7

    8 х=16

    х=16:8

    х=2.

    б) 3 у - (5-у) = 11

    3 у-5+у=11

    3 у+у=11+5

    4 у=16

    у=16:4

    у=4.