1. (y-3) - 4 (2+y) =

2. - 5 (1,5-3b) - 2b-16=

3. 6b - (2-b) - (2b+1) =

+4
Ответы (2)
  1. 13 июня, 21:39
    0
    1. (у-3) - 4 (2+у) = у-3-8-4 у = - 3 у-11

    2. - 5 (1,5-3b) - 2b-16=-7,5+15b-2b-16 = - 23,5+13b

    3. 6b - (2-b) - (2b+1) = 6b-2+b-2b-1==5b-3
  2. 13 июня, 23:09
    0
    1. (y-3) - 4 (2+y) = y-3-8-4y=-3y-11;

    3y=11;

    y=11/3;

    y=3,7

    2. - 5 (1,5-3b) - (2b+1) = - 7,5+15b-2b-1=-8,5+13b;

    13b=8,5;

    b=8,5/13

    b=0.65

    3. 6b - (2-b) - (2b+1) = 6b-2+b-2b-1=5b-3

    5b=3

    b=3/5

    b=0.6