0.3d-1.5:1 1/3 = 0.84: 7/15

+2
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 12:19
    0
    0.3d-3/2:4/3=21/25*17/7

    0.3d-3/2*3/4=3/5*3

    0.3d-9/8=9/5

    0.3d=8/8+9/5

    0.3d=117/40

    d=39/4, 9 3/4, 9.75