Найди множество корней уравнения а) 2 (3 х+4) - 20-6 (2-х) б) 7 х-4 (2 х+3) - 4 (х-2) - 5 (х+4)

+2
Ответы (1)
  1. 3 августа, 21:06
    0
    A) 2 (3x+4) - 20-6 (2-x) = 0

    6x+8-20-12+6x=0

    12x-24=0

    12x=24

    x=2

    б) 7x-4 (2x+3) - 4 (x-2) - 5 (x+4) = 0

    7x-8x-12-4x+8-5x-20=0

    2x-24=0

    2x=24

    x=12