80 - 2 (x-40) = 4 (x-50)

+1
Ответы (1)
  1. 6 июля, 04:26
    0
    80 - 2 * (x-40) = 4 * (x-50)

    80 - 2x + 80 = 4x - 200

    6x = 360 |:6

    x = 60