4⁶ * 0,25 / 16³вычислить

+1
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 17:35
    0
    (2^2) ^6*2^-2 / (2^4) ^3=2^12*2^-2 / 2^12=2^-2=1/4. ^-это степень.