8^0,76*64^0,12-2^-8*2^8/2^-3

+2
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 09:46
    0
    = (2^3) ^0,76 * (2^6) ^0,12-2^ (-8+8 - (-3)) = 2^ (3*0,76+6*0,12) - 2^3=2^ (2,28+0,72) - 2^3=2^3-2^3=0