А) - 10^2*0,2=

б) (-1 1/3) ^3

в) 1^7 - (-1) ^7

+3
Ответы (1)
  1. 29 августа, 16:04
    0
    А). - 10^2*0,2 = - 100*0,2 = - 20; б). (-1 1/3) ^3 = (-4/3) ^3 = - 64/27; в). 1^7 - (-1) ^7=1 - (-1) = 1+1=2.