Е) 7x-8=4x - (1-3x)

ж) 3 (x+4) = - 4 (x-3)

+1
Ответы (1)
  1. 9 апреля, 23:05
    0
    7x-8=4x - (1-3x)

    7x-8=4x-1+3x

    7x-8-4x+1-3x=0

    0-7=0

    -7=0

    3 (x+4) = - 4 (x-3)

    3x+12=-4x+12

    3x+12+4x-12=0

    7x=0

    x=o : 7

    x=o